21.8 C
Скопје

Tag : ференцварош

Спорт Фудбал

„Бикови“, „ѓаволи“ и „светци“ во борба за нокаут-фаза!

Слободен печат
Денеска во Лигата на шампионите во четири групи ќе се комплетира последното шесто коло од групната фаза, останаа уште неколку дилеми кои ќе патуваат во...
Спорт Фудбал

Миовски и МТК продолжуваат успешно во унгарското првенство!

Слободен печат
Денеска во рамките од 11 коло во најсилниот унгарски шампионат МТК со резултат 0:1 славеше против Мезекевешд. Стрелец на единствениот погодок беше фудбалерот од Нигерија,...
Ракомет Спорт

ФОТО: Манасков до клупски рекорд, Македонецот за историја со Веспрем!

Слободен печат
Нашето лево репрезентативно крило ја одигра една од најдобрите партии во својата кариера, во дресот на унгарскиот ракометен гигант Веспрем. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков постигна...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса без грешка, „Старата дама“ блескаше во Будимпешта!

Слободен печат
Вечерва и официјално заврши третото коло во преостанатите четири групи од Лигата на шампионите, Барселона ја забележа и третата победа по ред, на домашен терен...
Спорт Фудбал

Фати доживеа брутално понижување, Барселона покрена тужба!

Слободен печат
Како што информира „Мундо Депортиво“, Барса ќе испрати тужба до шпанското издание „АБЦ“ и новинарот Салвадор Сострес. Причина за скандалот е колумната објавена од Сострес...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса пукна „петарда“, Рашфорд им пресуди на париските „светци“!

Слободен печат
Барселона ја оправда фаворитската улога на стартот од сезоната во Лигата на шампионите, на својот „Камп Ноу“ убедливо со 5:1 триумфираше над Ференцварош. Во првото...
Спорт Фудбал

Куман: Барса не може да биде фаворит во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Утре (20. октомври) официјално започнува новата сезона во фудбалската Лига на шампионите, а Барселона во својот прв натпревар на домашен терен ќе ги одмери силите...
Спорт Фудбал

Адеми пред мечот со Флора одбил неверојатна понуда

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во групната фаза во Лигата на Европа откако вечерва во победата од 3:1 над...
Спорт Фудбал

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат
Динамо Киев и во вториот натпревар со белгискиот Гент потврди дека е поквалитетен тим и заслужува да игра во Лигата на шампионите. По победата во...
Спорт Фудбал

Динамо Загреб и Адеми шокирани во Будимпешта и нема да играат во ЛШ

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и неговиот Динамо Загреб се елиминирани во третото квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите. Хрватскиот шампион е поразен од...