Tag : фен

Вести Ви Препорачуваме Регион

Правила за летната сезона во Бугарија: Да се избегнуваат фенови, автомати за пијалоци и клима уреди

Слободен печат
Хотелите и рестораните во Бугарија веќе можат да пречекуваат гости согласно мерките и препораките дадени од Министерството за туризам. Покрај задолжителната засилена хигиена за секој...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Внимавајте во фризерските салони! Феновите за коса можат да ја зголемат шансата за пренос на коронавирусот

Слободен печат
Со попуштањето на мерките, веројатно ќе бидат отворени фризерските салони, иако некои и во овој период работеа со закажување. Со оглед на тоа што ќе...
Жена Магазин

ПМС: Кој сака да оди во туѓи чевли

Сабота наутро. Ручекот го направив крш. Кога видов дека морковот станал сува слива, компирот мушмула, а месото модар патлиџан, им го предадов на двете миленичиња, кучињата. И...
Магазин Семејство

МАРТА СТЈУАРТ ОТКРИВА: Ова е најлесниот начин да одлепите налепници од садовите

Слободен печат
Постојат повеќе начини за отстранување, на пример потопување во вода и детергент, стругање со жица или гребење....
Еспресо Убавина

Кога треба да ги смените фенот, пеглата за коса, фигарото…

Слободен печат
Електричните апарати кои ги користите за нега на коса имаат рок на траење. Со правилна грижа, ќе успеете максимално да ги искористите, но ако се...