8 C
Скопје

Tag : фармацевтски компании

Вести Свет Слајдер

Инвестико: Фармацевтските компании не ги зеле предвид родовите разлики за нус појавите од вакцините

Слободен печат
Според белгиската платформа за истражувачко новинарство, Инвестико, петте најголеми фармацевтски компании кои произведуваат вакцини не ги земаат предвид разликите помеѓу мажите и жените во нивните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нобеловецот Јонус одржа лекција: Треба ли да се заштити супер профитот на сметка на човечкиот живот?

Слободен печат
Да нема сопственост на вакцините за ковид-19, фармацевтските компании да ги споделат истражувањата и да ги прогласат за општо добро и да нема можност некој...
Вести Свет

Анкета: Американци немаат голема доверба во ФДА и фармацевтските компании

Слободен печат
Само еден од 10 Американци имаат голема доверба во Администрацијата за храна и лекови (ФДА) или фармацевтските компании каде треба да се обратат за своите...