Tag : факти

Вести Здравје

Факти за новиот коронавирус Ковид-19 (ВИДЕО)

Новиот коронавирус Ковид-19 е помалку опасен од Сарс, но се реплицира уште во горниот дел на дишниот тракт, што го прави многу позаразен. Карактеристика на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Што значи прогласувањето на пандемија и како ќе влијае тоа на секој од нас?

Слободен печат
Пандемиите немаат никаква врска со сериозноста на болеста, туку со нејзината географска распространетост. Светската здравствена организација прогласува пандемија секојпат кога новата болест за која луѓето...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Луѓето ширум светот во еден здив ја гледаа серијата „Чернобил“. Серијата која освои 3 Еми-награди, сите не потсети на хоророт од нуклеарната катастрофа која се...
Забава Магазин

Пред да ја посетите Венеција, запознајте се со овие занимливости за градот (ФОТО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Но, знаевте ли дека Венеција не била изградена првично на островот, туку била поставена на над 100.000 дрвени штици на кои пак, биле сместени рибарски...
Вести Македонија

Заев објави факти за платите и работните места

Слободен печат
Премиерот на Владата, Зоран Заев на својот официјален Фејсбук профил објави факти за платите и работните места кои се пополнети во изминативе две и  пол...
Магазин Семејство

Се мислите да вдомите куче? Вдомете го и ќе станете поубави, еве ги фактите

Јасмина Кантарџиева Димков
Постојат многу причини зошто да станете сопственик на куче, но овојпат ќе ги нагласиме оние кои влијаат на вашата убавина. Да не набројуваме дека кучето...
Забава Магазин

13 тајни кои потонаа заедно со Титаник

Слободен печат
За Титаник велеле дека е неуништлив, дека никогаш нема да потоне и дека е најдобриот брод во своето време. Како тогаш овој прочуен брод не...