• ф4 турнир

ЛШ: Барселона преку Флензбург до учество на Ф4 турнирот

Денеска и во вториот натпревар од четвртфиналето во ЕХФ Лигата на шампионите славеше Барселона против Флензбург со 27:24. Во првиот меч одигран во Германија каталонскиот гигант триумфираше со четири голови разлика (33:29). На тој начин Барса, која е најтрофејната екипа во историјата на ЛШ (со 10 титули) четврта година по ред ќе биде дел од …

ЛШ: Барселона преку Флензбург до учество на Ф4 турнирот Read More »