Tag : европско првенство во кошарка

Кошарка Спорт

Кошаркарските кадети 12. во Европа

Слободен печат
Кадетската репрезентација на Македонија го заврши настапот на Европското Првенство во Удине на 12. Позиција. Во последниот натпревар на ЕП за кошаркари до 16 години,...
Кошарка Спорт

Младите кошаркари обезбедија опстанок во елитата

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години брзо го заборави катастрофалниот пораз од Русија во осминафиналето и се врати на победничките патеки на Европското првенство...