Tag : европска централна банка

Вести Економија Слајдер

Вонредни мерки за заштита на европската економија: ЕЦБ ќе испечати 1.000 милијарди евра

Слободен печат
Европската централна банка ќе отпечати 1.000 милијарди евра за да ја заштити европската економија од сите разорни последици од ширењето на смртоносниот коронавирус. Оваа одлука...
Вести Економија

Европската централна банка најави вонреден пакет помош од 750 милијарди евра

Слободен печат
Европската централна банка (ЕЦБ) најави вонредна програма за купување обврзница во вредност од 750 милијарди евра во обид да им помогне на економиите да ја...
Вести Економија Некатегоризирано

Хакиран сајтот на Европска централна банка, украдени електронски пошти и имиња на претплатниците

Слободен печат
Европската централна банка (ЕЦБ) затвори денеска една од своите веб страници откако беше хакирана и заразена со вирус. ЕЦБ соопшти дека доверливите податоци не се...