15.8 C
Скопје

Tag : Европејците

Вести Свет

Анализа: Европејците повеќе штедат во време на пандемијата

МИА Агенција
Европејците трошат помалку и штедат повеќе за време на пандемијата на коронавирусот, покажува студијата на Deposit Solutions, финансиска фирма со седиште во Хамбург. Лани на...