• есекс

Во Англија над 1.000 случаи заболени со нов вид на коронавирус

Во Англија е откриен нов мутиран вид на коронавирус. Според секретарот за здравство Мет Хенкок кој денес во Долниот дом говореше пред пратениците, новиот вид на коронавирус е регистриран во најмалку 60 различни локации, пренесе Би-Би-Си. „Во моментов идентификувавме над 1.000 случаи инфицирани со овој вид, претежно во Јужна Англија, иако случаите се идентификувани во …

Во Англија над 1.000 случаи заболени со нов вид на коронавирус Read More »