• Ерменија

Најмалку 50 лица хоспитализирани по судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Ереван

Најмалку 50 лица се хоспитализирани по судирите меѓу полицијата и демонстрантите во близина на резиденцијата на ерменскиот премиер Никола Пашинјан во Ереван, соопшти Министерството за здравство. Во соопштението се наведува дека 34 полицајци и 16 цивили се хоспитализирани и дека еден од повредените е во критична состојба. Прес-службата на ерменската полиција соопшти дека се приведени …

Најмалку 50 лица хоспитализирани по судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Ереван Read More »