Tag : Ентони Фаучи

Вести Свет

Фаучи: Не можеме со сигурност да сметаме на ефикасна вакцина

Слободен печат
Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи изјави денеска дека САД не можат со сигурност да сметаат на ефикасна вакцина против Ковид-19, предупредувајќи дека дневниот број на...
Вести Свет

Фаучи: Непочитувањето на препораките за Ковид-19 е „рецепт за катастрофа”

Слободен печат
Наглиот скок на новозаразени со Ковид-19 во САД во најголем дел е предизвикан од игнорирање на препораките да се одржува растојание и да се носат...
Вести Свет

Фаучи: Носењето заштитни маски не е политичко прашање

Слободен печат
Носењето маски во јавност за да се спречи ширењето на коронавирусот не треба да биде политичко прашање, предупреди главниот американски инфектолог Ентони Фаучи. – Не...
Вести Свет

Фаучи нема да присуствува на првиот закажан политички митинг на Трамп во Тулса

Слободен печат
Водечкиот американски експерт за заразни болести Ентони Фаучи предупреди дека САД продолжуваат да се соочуваат со првиот бран на коронавирусот, истакнувајќи дека е загрижен за...
Вести Свет

Фаучи: Коронавирусот е мој најлош кошмар

Слободен печат
Американскиот експерт за заразни болести, д-р Ентони Фаучи, предупреди дека пандемијата на коронавирусот се уште не е завршена и ја опиша како „најлош кошмар”. –...
Вести Свет

Фаучи: Прераното отворање на американската економија може да доведе до појава на нови жаришта

Слободен печат
Директорот на американскиот Национален институт за алергија и заразни болести Ентони Фаучи денеска треба да сведочи пред американскиот Сенат при што ќе предупреди на ризиците...
Вести Свет

Фаучи дециден: Ковид-19 се развил во природата, не потекнува од кинеска лабораторија

МИА Агенција
Американскиот експерт за инфективни болести и член на работната група за Ковид-19 на претседателот на САД, Доналд Трамп, д-р Ентони Фаучи изјави дека не постои...
Останатo Спорт

Фаучи: Може да се врати спортот, играчите во хотели, тестирања, празни стадиони..!

Слободен печат
Според долгогодишниот директор на Националниот институт за алергија и заразни болести, Ентони Фаучи, можно е враќањето на спортските натпреварувања во САД оваа година, но само...
Вести Свет

Фаучи: Преоптимистичен е ставот за покренување на американската економија на 1 мај

МИА Агенција
Директорот на американскиот Национален институт за алергии и инфективни болести, Ентони Фаучи изјави дека повторното покренување на економијата на 1 мај е „премногу оптимистично”. Американската...
Вести Свет

Фаучи предупреди дека е ризик прерано отварање на најсилната светска економија

Слободен печат
Експертот за инфективни болести и член на координативното тело за борба со коронавирусот на Белата куќа, д-р Антони Фаучи, синоќа за Си-ен-ен предупреди дека има...