15.8 C
Скопје

Tag : емитување

Вести Македонија

Влада: Усвоена информацијата за овозможување содржина и емитување на македонски/албански јазик на Спорт Клуб и Арена Спорт

Слободен печат
Владата на Република Северна Македонија на денешната 77-ма седница ги донесе измените и дополнувањата, односно ребалансот на Буџетот на Република Северна Македонија за 2021 година,...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Една реклама од 30 секунди за време на доделувањето на Оскарите ќе чини 2 милиони долари?

Слободен печат
Доделувањето на Оскарите не очекува на 25 април…. За еден месец не очекува најновото доделување на Оскарите, а како што стојат работите, рекламите кои ќе...
Вести Ви Препорачуваме Култура

МНТ во вашите домови: На Јутјуб бесплатно гледајте претстави од репертоарот на театарот

Слободен печат
Македонскиот народен театар им овозможи на гледачите на својот Јутјуб канал бесплатно да ги гледаат претставите од својот репертоар. Вчера премиерно беше емитувана претставата „Сомнително...
Вести Македонија Слајдер

Одложен најавениот прекин за реемитување на домашни и странски ТВ канали

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретна со претставници на сите оператори обединети во Здружението на информатичко-комуникациски...
Вести Свет

Во Русија прекина да се емитува серијата со Зеленски

Слободен печат
Рускиот телевизиски канал ТНТ престана да ја емитува серијата што ја започна политичката кариера на украинскиот претседател Володимир Зеленски, по обвинувањата дека од првата епизода...