-1 C
Скопје

Tag : елена ливриниќ

Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Македонската репрезентативка Ливриниќ за искуството со коронавирусот: Ме фати мала паника, но бев свесна дека сум добро

Благоја Георгиевски
Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ (25), која настапува за романскиот тим Глорија Бузау, е негативна на коронавирус, при второто тестирање. Таа беше единствена позитивна пред...
Ракомет Спорт

Македонската ракометарка Ливриниќ позитивна на коронавирус

Слободен печат
Како што информира романскиот медиум „opiniabuzau“, нашата репрезентативка е првиот случај во спортот на Бузау со позитивен тест на коронавирус. Македонската ракометарка Елена Ливриниќ ова...
Ракомет Спорт

Ракометна „треска“: Бодрете ги и сениорките на патот кон СП!

Слободен печат
Потсетување дека влезот за овој меч е слободен за сите љубители на ракометот и воопшто спортот кои сакаат да ја дадат поддршката од трибините. Противникот...
Ракомет Спорт

Ливриниќ: Словенија е искусна, мотивирани да го оствариме мундијалскиот сон!

Коминовски Фидан
Во склоп на ЕХФ неделата веќе тренираат сениорките за првиот меч во Скопје, Симовски знае со кои имиња ќе се обиде по подолго време да...