• ехф европска лига

Еурофарм Пелистер го заврши настапот во Европската лига, Мотор Запорожје ќе игра во осминафиналето

На Еурофарм Пелистер му беше доволен и бод во натпреварот од последното 10 коло во ЕХФ Европската лига против Мотор Запорожје за пласман во осминафиналето, но не ја оствари целта. Пред своите навивачи во салата „Боро Чурлевски“ – Битола играчите на тренерот Ларс Валтер загубија со 25:27 од украинската екипа. Најефикасен во редовите на Еурофарм …

Еурофарм Пелистер го заврши настапот во Европската лига, Мотор Запорожје ќе игра во осминафиналето Read More »