• ехф европска лига

Тренерот на РК Алкалоид, Кире Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска

Во вторник од 20.45 часот (пренос во живо на МРТ 3) македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид ќе го одигра својот четврти натпревар од групната фаза во ЕХФ Европската лига во Данска против Бјерингбро-Силкеборг. Играчите предводени од тренерот Кирил Лазаров, во третото коло во СЦ „Јане Сандански“ загубија од истиот противник со 31:23. – Се надевам дека …

Тренерот на РК Алкалоид, Кире Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска Read More »