• египед

ВИДЕО | Инвазија на скорпии на југот во Египет: Повредени над 500 лица, тројца загинаа

Скорпии убиле три лица во градот Асуан на југот на Египет, а стотици имаат здравствени проблеми од убоди, откако по силно невреме скорпиите биле расфрлани по градските улици, пишува Би-би-си. Од тамошното Министерство за здравство објаснија дека од дождовите се оштетени дувлата на скорпии, па животните ги оставиле и се нашле во близина на станбени …

ВИДЕО | Инвазија на скорпии на југот во Египет: Повредени над 500 лица, тројца загинаа Read More »