20 C
Скопје

Tag : ефн

Вести Македонија

ЕФН го поддржа ЗНМ: Да се преиспита одлуката на судот за 27-ми април

Слободен печат
На 27ми април 2017 година за време на протестот во Скопје што подоцна резултираше со упад од демонстрантите во зградата на Парламентот, вкупно 21 новинари...
Вести Свет

ЕФН бара посебни мерки за помош на медиумите во ЕУ поради кризата

МИА Агенција
Европската федерација на новинари (ЕФН) се сретна со потпретседателката на Европската Комисија (ЕК), Вера Јурова, и побара пакетите за спас од економската криза што ги...