• едвард сноуден

Едвард Сноуден доби руски пасош

Поранешниот аналитичар на американската Агенција за национална безбедност (НСА) Едвард Сноуден доби руски пасош и положи заклетва за државјанство, изјави денеска неговиот адвокат Анатолиј Кучерена. – Да, тој доби пасош. Тој положи заклетва, потврди Кучерена на прашањето на руски медиуми дали Сноуден добил руски пасош. Тој додаде дека сопругата на Сноуден, Линдзи Милс, моментално ги …

Едвард Сноуден доби руски пасош Read More »