Tag : Драган Ѓилас

Вести Регион

Ѓилас: Дел од бриселската администрација замижува пред настаните во Србија

МИА Агенција
Претседателот на српската опозициска Партија за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас изјави денеска дека оценката на шефот на Делегацијата на ЕУ во Србија, Сем...
Вести Регион

СзС на Ѓилас не излегува на избори, но тој ветува: Србија шест месеци по смената на Вучиќ ќе има подобар живот

Слободен печат
Претседателот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, изјави денеска дека Сојузот за Србија (СзС), опозициска коалиција чиј претседавач е тој, нема да...
Вести Регион

Ѓилас: Опозицијата бара Пржински договор како во Македонија, прилагоден на српски начин

МИА Агенција
Драган Ѓилас, претседателот на Партијата за слобода и правда (ССП) и еден од водечките лидери во опозиционата коалиција Сојуз за Србија (СзС) во која, покрај...
Вести Регион

ЗАПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД РТС: Опозицијата ги блокираше трите влеза во зградата на српскиот јавен сервис

Слободен печат
Со звуци на сирени пред зградата на јавниот телевизиски сервис (РТС), во Белград започна протестниот собир во организација на опозициската Сојуз за Србија (СзС). Откако...
Слободна ТВ

Драган Ѓилас: Само бојкот на изборите е спас за Србија!

Љубиша Николовски
Драган Ѓилас лидерот на опозициското движење „Сојуз за Србија“,во ексклузивното интервју за Слободен печат вели дека единствен начин за спас од како што вели „лудилото“...