Tag : донад трамп

Вести Свет

Рохани го обвини Трамп за создавање јаз меѓу власта и луѓето во Иран, Зариф за „тероризам против културата“

Слободен печат
Иранците не треба да дозволат политиката на претседателот на САД Доналд Трамп за „максимален притисок“ врз Техеран да го нарушава единството на нацијата пред парламентарните...