Tag : Дом на лордови

Вести Свет

Отфрлени промените на предлог-законот за Брегзит

Слободен Печат
Долниот дом на британскиот Парламент денеска ги отфрли измените на предлог законот за Брегзит, донесен во Горниот дом. Премиерот Борис Џонсон сигнализираше дека нема да...
Вести Свет

Законот за спречување на Брегзит без договор предмет на расправа во Домот на лордовите

Слободен печат
Законот за спречување на спроведувањето на Брегзит без договор, што завчера го усвоија пратениците во Долниот дом на британскиот Парламент, денеска ќе се најде во...