Tag : дизајнерка

Жена Магазин Магазин слајдер

Ирина Тошева со нова колекција: „Муур“ е прослава на сè она во што верувам, oтпечаток, жиг на едно време

Ј.К.Д
Модната дизајнерка Ирина Тошева ја претстави новата колекција „Муур“, обединувајќи петнаесет локални креативни дејци и индустрии, кои учествуваа во реализацијата на видео кампањата и промотивните...
Жена Магазин Магазин слајдер

Моника Блажевска како Емили Ратајковски: Модел и дизајнерка, сама ги рекламира сопствените креации

Ј.К.Д
Моделката Моника Блажевска на почетокот на оваа година го отвори своето модно студио и успешно почна да се занимава со дизајнерство. Инаку, Моника е сликарка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата дизајнерка Ива Спасовска „пука“ од сексапил во тесен фустан кој оцртува сè! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата дизајнерка Ива Спасовска денеска ги „запали“ социјалните мрежи со нејзината последна објава на која позира во тесен фустан кои ги оцртува нејзините облини. Атрактивната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дизајнерката Викторија Бекам: Модниот бизниз секогаш ми бил суден! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешна членка на групата „Spice Girls“ е успешната модна дизајнерка Викторија Бекам, која отсекогаш нагласува дека работата во модната индустрија најмногу ја исполнува. Таа се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фановите во неверување: Дизајнерката Вера Венг во 71-та година изгледа неверојатно! (ФОТО)

Слободен Печат
Луѓето не можат да веруваат дека славната дизајнерка Вера Венг е родена во 1949 година, откако сподели неколку фотографии од карантин со своите следбеници на...
Жена Забава Магазин

РАЗГОВОР со Билјана Каран, модна дизајнерка: Убавината доаѓа однатре, кога се чувствуваме добро – изгледаме добро

Александра Велинова
Маслото од јојоба е мојот најдобар пријател. Тоа е моето „пет во едно“, млеко за чистење, тонер, хидратација и сјај. Го мешам со неколку други...
Еспресо Мода

Големиот успех на британската модна дизајнерка (ФОТО)

Слободен Печат
Стела Меккартни оствари нов огромен успех. Познатата дизајнерка и активистка се појави на насловната страна на американското издание на модниот магазин „Вог“, како првата модна...
Еспресо Шоу биз

Дизајнерката Ивана Кнез „пиштол“ гола лежи сама во кревет (ФОТО)

Слободен печат
Познатата дизајнерка Ивана Кнез очигледно има намера да го урне Инстаграм во Македонија. Таа овој пат на својот профил објави фотографија на која позира скроз...
Еспресо Шоу биз

Дизајнерката Ивана Кнез речиси гола на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Познатата дизајнерка Ивана Кнез секогаш знаела како да ја испровоцира јавноста. Понекогаш тоа го прави вербално, но честопати се случува и да објави жешка фотка...