Tag : директорка

Хроника

ОЈО: Работиме на предметот на поранешната директорка на Клиниката за дерматологија

Основното јавно обвинителство Скопје продолжува активно да постапува во предметот со поранешната директорка на ЈЗУ Универзитетската клиника за дерматологија – Скопје, се вели во соопштението...
Вести Македонија Слајдер

Кривична за екс директорката на Клиниката за дерматологија

Горан Наумовски
Министертвото за внатрешни работи поднело кривична пријава против поранешната директорка на Клиниката за дерматологија Нина Цаца Билјановска која спротивно на препораките од Владата по враќање...
Вести Македонија Слајдер

Неколку лекари од штипското кожно одделение во домашна изолација, биле во контакт со заболената директорка

МИА Агенција
Неколку лекари специјалисти од штипското кожно одделение се во домашна изолација, откако биле во контакт со директорката на Клиниката за кожни болести, за која тестовите...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ИНТЕРВЈУ со доктор Милена Стевановиќ: Треба да се плашиме од нашата несовесност, а не од коронавирусот

Кристина Апостолова
Дали има задолжителен дневен строго контролиран карантин за сите патници што доаѓаат од Италија, Хрватска, Кина, Хонгконг и други земји каде што има случаи на...
Хроника

Директорка незаконски потрошила 722.669 евра

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против М.С. кој е сопственик и управител на правниот субјект „Фимал Ком“ ДООЕЛ...
Вести Македонија

Кривична за поранешна директорка на средно училиште во Скопје поради злоупотреба на службена положба

Слободен печат
Управата за финанскиска полиција поднесе кривична пријава против Е.А. која во својство на овластено лице директор на СУГС „Браќа Миладиновци” Скопје во периодот од 2016...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Директорката на „Димитар Влахов“ има лажен сертификат, тврди екс директорот Божиновски

Екс директорот и професор во средното стручно училиште „Димитар Влахов“, Ванчо Божиновски, обвинува за кршење на Законот за средно образование, при поставувањето на Лидија Андоновска...
Вести Економија

Георгиева стана директорка на ММФ

МИА агенција
Управниот одбор на Меѓународниот монетарен фонд ја одобри Кристалина Георгиева за извршен директор на таа институција, откако на сослушувањето таа ги убеди дека е соодветна...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ИНТEРВЈУ Сања Лукаревска: Тврдам и ќе докажам дека не сме неми набљудувачи во случајот „Рекет“

Слободен печат
Управата за јавни приходи пред една недела соопшти дека ќе почне да ги чешла фирмите поврзани со случајот „Рекет“, односно, дека ќе го проверува работењето...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Која е новата министерка за финансии?

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев вчера ја предложи Нина Ангеловска за нова министерка за финанси, а откако предлогот ќе биде доставен до Собранието, таа и официјално ќе...