Tag : дијабетис

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Нова студија открива: Поголемата консумација на јајца може да предизвика дијабетес

Слободен Печат
Многу студии ги оценија потенцијалните здравствени придобивки и последици поврзани со јадењето јајца. Иако сè уште има дебата околу оваа тема, сепак стои фактот дека...
Вести Македонија Слајдер

Вавлукис: Сите оние кои имаат кардиоваскуларни итности, веднаш да побараат лекарска помош

Слободен печат
Марија Вавлукис, кардиолог од УК за кардиологија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за намалениот број пациенти, па оттаму останува нејасно дали станува збор...
Магазин Семејство

Едно јајце и лути пиперчиња го контролираат шеќерот во крвта

Слободен печат
Ако веќе боледувате од оваа болест, треба да знаете дека не е крај на светот, потребно е само да пиете лекови на време и да...
Здравје Магазин

Мора да внимаваме: Оваа храна содржи канцерогени материи!

Васко Спасоски
Сте знаеле ли дека доколку јадете четири парчиња сланина или еден хот дог сендвич секој ден, си ги зголемувате шансите за рак на дебелото црево...
Еспресо Шоу биз

„Во осмиот месец ми дијагностицираа дијабетис, едвај издржав…“

Слободен печат
Српската пејачка Миа Борисавлевиќ (35) важи за многу згодна жена, но таа во повеќе наврати изјавила дека не се грижи многу за изгледот. Меѓутоа, во...
MacedonianAlbanian