16 C
Скопје

Tag : џорџ сорос

Ви Препорачуваме Колумни СП Неделник

Европа мора да им се спротивстави на Унгарија и Полска

Џорџ Сорос/Проект синдикат
Унгарија и Полска ставија вето на предложениот седумгодишен буџет на Европската Унија од 1,15 трилиони евра и на европскиот Фонд за закрепнување од 750 милијарди...
Вести Свет

Џорџ Сорос со порака за Закерберг: Време е да се повлечеш

Слободен печат
Познатиот бизнисмен Џорџ Сорос смета дека првиот човек на Фејсбук директно му помага на Доналд Трамп повторно да биде избран за американски претседател. Тој побара...