1 C
Скопје

Tag : Џон Ленон

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Ретро

Како Џон Ленон завршил во кревет со Дејвид Боуви? Првпат да видам како е, а вторпат да бидам сигурен дека не ми се допаѓа

Слободен Печат
Делови од биографијата на Џон Ленон изминативе неколку месеци постојано се објавуваат во светските медиуми. Менаџер Една од важните фигури во историјата на „Битлси“ беше...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: И 40 години по смртта, Џон Ленон живее во сеќавањата

Слободен печат
На денешен ден, пред 40 години, светот остана без еден од најдобрите и најпопуларни пејачи – Џон Ленон. Околу 22.50 пред њујоршкиот хотел „Дакота“, одекнале...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пол Макартни откри како се запознал со Џон Ленон: Бевме како јинг и јанг

Слободен печат
Случајна средба во автобус била најава за почеток на едно големо пријателство, кое на светот ќе му ги даде „Битлси“ и најубавите музички хитови. Пол...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат
Убиецот на Џон Ленон ѝ се извини на вдовицата Јоко Оно, велејќи дека тоа што го сторил е одвратно и заслужува смртна казна или доживотен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Убиецот на Џон Ленон нема да биде пуштен на условна слобода: Се осигурав куршумите да го убијат!

Слободен печат
На 8 декември 1980 година, околу 22.50 пред њујоршкиот хотел „Дакота“, одекнале пет истрели. Четири смртно го раниле, а по 25 минути во болницата „Рузвелт“...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Љубовната приказна на славниот музичар и светски најпознатата непозната уметница

Слободен печат
Јоко Оно, родена 1933 година, го минала детството и младоста на релација Јапонија – Америка,  во Њујорк се преселила на 18-годишна возраст каде што почнала...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џони Деп повторно зад микрофонот: Со Џеф Бек го обработија класикот на Џон Ленон „Isolation“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудската ѕвезда Џони Деп и големата гитарска легенда Џеф Бек објавија своја верзија од познатата песна „Isolation“ на Џон Ленон. Според информациите, ова дуо веќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

Како песна на Џон Ленон го инспирираше Стивен Кинг да го напише познатиот роман „The shining“?

Слободен печат
Џон Ленон беше пејач и текстописец со огромно влијание на сите околу себе. Поединечни жанрови, како што се психоделијата и авангардната музика, едноставно не би...
Еспресо Шоу биз

Ќе се фатите за глава: Погледнете за колку пари се продале очилата на Џон Ленон (ФОТО)

Слободен печат
Култните округли очила за сонце кои припаѓаа на легендарниот рокер Џон Ленон, се продадоа во петокот на онлајн аукциската куќа „Sotheby’s“ за 147.000 евра, сума...
Еспресо Шоу биз

Скапи вили и автомобили за нив е ситница: Погледнете кои светски ѕвезди имаат приватни острови (ФОТО)

Слободен печат
Благодарение на популарноста која ја стекнаа со успешните кариери, многу светски ѕвезди имаат милиони на своите сметки, па токму поради тоа неизбежно е да живеат...