Tag : Џеки Кенеди

Жена Магазин Магазин слајдер

Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Слободен печат
Градината популарна наречена Градина на розите, која првично ја уредила Џеки Кенеди, неодамна беше редизајнирана според вкусот на актуелната прва дама, Меланија Трамп. Градината доби...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Десет лекции на кои нѐ научи Џеки Кенеди: Црвениот кармин бил нејзин омилен моден додаток!

Слободен Печат
Носела ракавици и шешири (иако велат дека не ѝ се допаѓале), не се плашела од средна должина и црвен кармин, а истовремено изгледала елегантно и...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Важни се само парите, моќта и мажите: Комплицираниот однос на Џеки Кенеди и нејзината помлада сестра Ли Радзивил!

Слободен Печат
Тие две се веројатно најпознатите сестри на светот чиј приватен живот секогаш бил интересен за јавноста, а особено поради мажите со кои биле поврзувани. Смртта...
Жена Магазин Магазин слајдер

Што ѝ направи Џеки Кенеди на сопствената сестрa? Жената на која богатството ѝ донесе само несреќа (ФОТО)

Слободен печат
Во едно од ретките интервјуа што ги дала за Њујорк тајмс, Ли Радзивил, сестрата на Џеки Кенеди, се присетила на разговорот што го водела со...
Жена Магазин Магазин слајдер

Џеки Кенеди, жената која преку ноќ знаеше да се претвори во убавица: Секоја жена треба да ги знае нејзините тајни! (ФОТО)

Слободен печат
На денешен ден во 1994 година почина поранешната американска прва дама Жаклина Кенеди Оназис, сопруга на 35-тиот претседател на САД Џон Кенеди, кој бил убиен...
Жена Магазин

Трауматичниот брак на Џеки Кенеди со Оназис: Ја наместил да ја фотографираат гола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од омилените први дами на Америка, Џеки Кенеди, по смртта на нејзиниот маж Џон Ф. Кенеди, утеха нашла во стариот и пребогат грчки бизнисмен...
Жена Магазин

Како да го имитирате стилот на Џеки Кенеди

Слободен печат
За да го „симнете“ стилот на Џеки Кенеди, пред сè запоменете дека мора да се држите до едноставноста. Следете ги нашите пет совети за да...
Забава Магазин

ЛУДИ РИТУАЛИ: Со какви бизарни навики живееле познатите личности

Слободен печат
Со какви навики живееле некои од најпознатите личности од подалечната и поблиската историја?...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

ГОЛЕМАТА ТАЈНА на розовиот костим на ЏЕКИ КЕНЕДИ

Слободен печат
Симбол на трагедијата на убиството на американскиот претседател Џон Ф. Кенеди е розовиот костим на неговата сопруга Џеки Кенеди. Пред американската нација, костимот на Шанел...
Вести Свет

Трамп ја спореди Меланија со Џеки Кенеди

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата сопруга Меланија е икона од исто значење како што беше Џеки Кенеди Оназис. Трамп ја даде таа споредба...