Tag : џеки чен

Магазин Магазин слајдер Сцена

Камерон Дијаз, Силвестер Сталоне, Џеки Чен… Овие глумци кариерата ја почнале во филмови за возрасни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Патот до славата и успехот често е полн со трња, а овие ѕвезди својата кариера ја почнале во  филмови и серии кои изобилувале со експлицитни...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Слободен печат
Речиси и да не  постои генерација која не се сеќава на легендарните филмови во кои актерот, режисер и продуцент од Хонг Конг, Џеки Чен, ги...
Забава Магазин Некатегоризирано

По објавите дека има коронавирус Џеки Чен се огласи – Ви благодарам, добро сум!

Слободен печат
Деновиве се појави информација која привлече внимание кај светската јавност, а тоа е дека славниот актер Џеки Чен наводно има коронавирус и дека е во...
Магазин Филм и ТВ

Русите ги ТУЖАТ Шварценегер и Џеки Чен – Бараат повеќе од 3 милиони евра за неуспешен филм

Слободен печат
Cтечајниот управник на „Руски филмски групи“ која го сними филмот „Виј 3Д“ ја тужеше филмската куќа „Чајна филм груп“, како и Арнолд Шварценегер и Џеки...