13 C
Скопје

Tag : џек грилиш

Спорт Фудбал

За Сити нема криза, Гвардиола ќе има 250 милиони фунти за засилувања

Слободен печат
Манчестер сити се наоѓа пред освојување на титулата во Премиер лигата, а ќе игра во четвртфиналето во Лигата на шампиони, но управата и тренерот Пеп...
Спорт Фудбал

Гвардиола му го краде летното засилување на Јунајтед

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се подготвува за летниот преоден рок во кој планира нов бомбастичен трансфер. Иако на лето ќе остане без Серхио...
Спорт Фудбал

Не е важно дали ќе си оди Погба, Фердинанд го советува Јунајтед за трансфер!

Слободен печат
Поранешниот репрезентативец на Англија, Рио Фердинанд го споредува Џек Грилиш со еден од најдобрите во фудбалската игра, Лионел Меси и Роналдињо. Тој посакува токму играчот...
Спорт Фудбал

Скандал во Премиер лигата: Англиски репрезентативец доби деветмесечна казна!

Слободен печат
Првата ѕвезда на Астон Вила и репрезентативец на Англија, Џек Грилиш (25) е осуден на деветмесечна забрана за возење! Капитенот на тимот од „Вила Парк“...
Спорт Фудбал

Гвардиола ја означи првата мета во преодниот рок, и не е Меси

Слободен печат
Поразот од 2:0 во дербито против Тотенхем изминатиот викенд го запали алармот во Манчесрер сити. Менаџерот Пеп Гвардиола се најде на удар на јавноста поради...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Катастрофа на Ливерпул во Бирмингем! (ВИДЕО)

Слободен печат
Бранителот на шампионската титула од минатата сезона крајно непрепознатлив вечерва во рамките од четвртото коло, Астон Вила на домашен терен верувале или триумфираше со дури...
Спорт Фудбал

Англичаните во паника,фудбалерите со забавите го вратија коронавирусот во Премиер лигата

Слободен печат
Според англискиот весник „Телеграф“ на последното тестирање спроведено врз фудбалерите од Премиер лигата, има двоцифрен број на позитивни случаи на коронавирус. Фудбалерите се тестирани веднаш...
Спорт Фудбал

На Јунајтед му пропаднаа два трансфери, нема намера да се расфрла со пари

Слободен печат
„Црвените ѓаволи“ обезбедија пласман во Лигата на шампионите и веднаш почнаа со плановите да ја засилат екипата, но се чини дека ќе останат без најавуваните...
Спорт Фудбал

Ѕвездата на Астон Вила со предизвик за разбојниците: Дојдете во мојот дом, имам изненадување за вас

Слободен печат
Капитенот на Астон Вила, Џек Грилиш го надгради обезбедувањето на својот дом со купување на куче чувар кој го плати неверојатни 28.000 фунти, објавија англиските...
Спорт Фудбал

Солскјер има три желби, но како до 250 милиони евра!?

Слободен печат
Прекинот на фудбалските натпреварувања оваа сезона поради пандемијата на коронавирусот донесе и финансиска криза во овој спорт. Но, најголемите и финансиски посилни клубови би требало...