Tag : џејми варди

Спорт Фудбал

Сега се фудбалски ѕвезди, а порано переа садови, чистеа улици, беа ѕидари…

Слободен печат
Првата асоцијација за фудбалери, посебно оние во најдобрите екипи се милиони на банкарските сметки, скапи автомобили, убави жени, љубовници… Но, за да дојдат до тоа...
Спорт Фудбал

Варди има најубава утеха за поразот од Ливерпул, повторно стана татко

Слободен печат
За Џејми и сопругата Ребека ова е трето заедничко дете, а фудбалерот има ќеркичка од претходните врски, додека Ребека има две деца од бракот пред...
Спорт Фудбал

Лестер го продолжува ловот на Ливерпул, осми триумф во низа

Слободен печат
Екипата на Лестер дојде до осмата победа по ред во Премиер лигата откако на гостувањето кај Астон Вила славеше со 1:4. Според прикажаните игри во...
Спорт Фудбал

НЕ МУ Е ПРВПАТ: Погодил точен резултат 0:9, па му забранија влез во обложувалница!

Слободен печат
Херој на изминатиот викенд беше Пол Адлам од Борнмут, дефинитивно човек кој има храброст и добро чувство. На водство на Лестер од 3:0 против Саутемптон...
Спорт Фудбал

Чудакот Канте не сакаше да слушне за автомобил

Слободен печат
Одличниот фудбалер на Челси, Нголо Канте е познат како еден од најскромните фудбалери на денешницата иако заработува огромни суми на пари. Сепак, тој не сака...