• Џеда

Ферстапен со одлична завршница славеше на трката во Саудиска Арабија

Шампионот во Формула 1 од минатата сезона, Макс Ферстапен, победи на Големата награда на Саудиска Арабија после фантастична трка. Тој на три круга пред крајот на трката го престигна Шарл Леклер и стигна до првиот триумф сезонава. Покрај актуелниот шампион и победник на првата трка сезонава, на подиумот се најде и Карлос Саинц од Ферари. …

Ферстапен со одлична завршница славеше на трката во Саудиска Арабија Read More »