Tag : џанлука ди марцио

Спорт Фудбал

Пандев размислува за пензија по крајот од сезоната

Слободен печат
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, открива дека сè уште на знае дали на крајот од оваа сезона ќе стави крај на кариерата. Идеалното...
Спорт Фудбал

Трајковски: Минатото лето имав понуда од Милан, но ја избрав Мајорка

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски открива дека минатото лето наместо во Мајорка можел да заврши во итлаијанскиот гигант Милан. Трајковски по завршувањето на минатата сезона стана...
Спорт Фудбал

Ди Марцио: „Гранде“ Пандев пред трансфер во Интер!? (ФОТО)

Слободен Печат
Како што пренесува познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио чии информации кога станува збор за трансфери се скоро точни, македонскиот репрезентативен напаѓач би можел да...
Спорт Фудбал

Ди Марцио: Рибери ги договори условите за трансфер!

Слободен печат
Рибери во дресот на Баерн ги помина најдобрите денови од својата кариера и ги освојуваше сите можни услови. После 12 години верност Французинот одлучи да...
Спорт Фудбал

Дибала сега на пат кон Манчестер!? (ФОТО)

Слободен печат
И претходно се говореше дека Дибала би можел да ја продолжи кариерата во Премиер лигата, поточно во редовите на европскиот вицепрвак. Од моментот кога дојде...
Спорт Фудбал

Елмас на лекарски прегледи во Наполи (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Веќе е потврдено од страна на Фенербахче дека летово Елмас ќе направи трансфер во италијанскиот вицешампион Наполи. Италијанските медиуми веќе објавуваат дека нашиот интернационалец оди...
Спорт Фудбал

Трансферот е готов, утре доаѓа Елмас во Наполи (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го напушти Фенербахче, а за 16 милиони евра плус бонуси летово ќе направи трансфер во Наполи. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди...