Tag : дезинфекција

Вести Свет Слајдер

Дали воопшто помага дезинфекцијата на јавните површини и јавниот превоз?

Слободен печат
Сликите изгледаат многу импресивно, противпожарни возила во Техеран или Манила ги прскаат улиците. „Амазон“ ја тестира маглата за дезинфекција во магацинот, во надеж дека ќе...
Вести Скопје Слајдер

Темелковски: Архивата на Општината на безбеден начин ќе прима предмети од странки секој работен ден од 8 до 16 часот

Слободен печат
Вработен во Општина Кисела Вода е заразен со вирусот Ковид-19, а неколку негови колеги се во изолација. На состанокот од страна на членовите на кризниот...
Вести Свет

Експертите предупредуваат: Расте бројот на луѓе заразени со хемикалии за чистење и дезинфекција

Слободен печат
Во Канада е забележан пораст од 58 отсто од труење на луѓе со хемикалии за чистење и дезинфекција, а експертите велат дека само нивното вдишување...
Вести Македонија

Дезинфекција на сите патишта и патеки околу рекреативното езеро „Младост”

Слободен печат
По првомајските празници и годинава се чисти сметот над велешко езеро „Младост”..Денеска се чистеа улиците од населбата над хотелот „Романтик”, а чистењето  ќе продолжи и во наредните...
Вести Македонија Слајдер

Поцков: УВ Гардот дезинфицира вируси и бактерии, лицата од првите борбени линии ја заслужуваат нашата најголема поддршка

Слободен печат
Клиниката за инфективни болести доби „УВ Гард“ за дезинфекција од вируси и бактерии, донација од македонските иноватори Ивица Поцков и Никола Глигоров. „УВ Гард“ e уред со УВ...
Вести Македонија Слајдер

Трајковски: Досега Делчево успешно се справува со Ковид-19

Слободен печат
Имаме секојдневна координација. Се организираме, ги почитуваме мерките и препораките од Владата. Досега Делчево успешно се справува со Ковид-19, изјави за „Утрински брифинг“ на „Слободна...
Вести Македонија

Инфективна клиника доби донација „УВ Гард“ за дезинфекција од вируси и бактерии

Слободен печат
Клиниката за инфективни болести доби „УВ Гард“ за дезинфекција од вируси и бактерии, донација од македонските иноватори Ивица Поцков и Никола Глигоров Клиниката за инфективни...
Вести Македонија Слајдер

Oсум новозаболени во Прилеп, почнува акција за дезинфекција

Слободен печат
Во Прилеп денеска се регистрирани осум новозаболени лица од коронавирусот, информираат од локалната самоуправа. Во самоизолација се наоѓаат 284 лица, а во изминатото деноноќие, евидентирано...
Вести Македонија

Владата дозволи извоз на средства за дезинфекција

Слободен печат
Владата денеска донесе одлуката со која се дозволува извоз на економските оператори и производители од Република Северна Македонија на средства за дезинфекција. -Сапуни со или...
Вести Македонија

Продолжува дезинфекцијата на улиците во Велес

МИА Агенција
Општина Велес и во овој продолжен празничен викенд со цел спречување на ширењето на Ковид-19  интензивно продолжи со  активностите за дезинфекција на јавните површини, станбените колективни...