Tag : денис шаповалов

Останатo Спорт

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат
Австралија Опен стартува доцна вечерва, но, главното прашање не е кој ќе ја освои титулата. Многу поважна за тенисерите и јавноста е една друга дилема...
Останатo Спорт

Најдобрите српски тенисери во полуфиналето на АТП купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тениската репрезентација на Србија се пласираше во полуфиналето на премиерниот АТП куп, во Сиднеј со резултат 3:0 успеа да ја совлада селекцијата на Канада. Најдобрите...
Останатo Спорт

ДОЈДЕ И ТОЈ ДЕН: Ѓоковиќ проговори и за крај на кариерата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ непосредно пред големото финале на Мастерс турнирот во Париз против Канаѓанецот Денис Шаповалов имаше интервју за „Новости“, интересно за сите фанови на српскиот...
Останатo Спорт

Го освои првиот трофеј, а веќе им се заканува на Ноле, Рафа и Федерер!

Слободен печат
Шаповалов верува дека следната година ќе има промени, но тоа не значи дека ќе се откажат Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер. – Сигурен...