Tag : денис родман

Кошарка Спорт

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат
Кошаркарите во НБА лигата се едни од најплатените спортисти на светот, но не сите знаат да ги ценат заработените пари. Добро се познати приказните за...
Кошарка Спорт

Родман открива какви биле забавите со Ким Џонг Ун: Вечера, вотка и жени…

Слободен печат
Лидерот на Северна Кореја е голем кошаркарски фан, ги обожува НБА лигата и Чикаго булс. – Тоа е пријателство за цел ивот. Се започна една...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кармен Електра и Родман: Ноќ на страсти на паркетот на Чикаго Булс (ФОТО)

Слободен печат
Ѕвездата на „Baywatch“, Кармен Електра, меѓу останатото популарноста ја зголеми и со врската со кошаркарот Денис Родман. Родман беше член на Чикаго Булс, во периодот...
Кошарка Спорт

„Последниот танц“: Родман два дена имаше оргии во Лас Вегас, а потоа ги шокира сите на тренингот 

Слободен печат
Секогаш контроверзниот Денис Родман имаше голем удел во освојувањето на титулите на Чикаго булс, но во двете епизоди од „Последниот танц“ се гледа дека имал...
Кошарка Спорт

Мадона ми нудеше 20 милиони долари за да и направам дете

Слободен печат
Денис Родман, еден од најконтроверзните кошаркари во историјата на НБА лигата детали од врската со позната пејачка Мадона во најновото интерју на „The Breakfast Club“....
Кошарка Спорт

ЛЕГЕНДА: Родман мислел дека оди во Јужна, а заврши во Северна Кореја

Слободен печат
Еден од најдобрите дефанзивци во историјата на НБА лигата, Денис Родман, кој во кариерата има пет шампионски титули во НБА лигата, во последните неколку години...
Кошарка Спорт

Каков Леброн, Џордан сега ќе постигнуваше по 50 поени

Слободен печат
Родман сподели своето мислење за споредбите на легендарниот тимски колега од Чикаго, Мајкл Џордан со ѕвездата на ЛА лејкерс, Леброн Џејмс. – Ако Мајкл играше...