• давид алаба

Алаба го „ограби“ Реал Мадрид, дури и семејството на фудбалерот ќе добие бонус

Реал Мадрид во летниот преоден рок донесе само едно засилување, како слободен играч на „Сантијаго Бернабеу“ пристигна Давид Алаба. Но, германските медиуми откриваат дека претседателот Форентино Перез потрошил вистинско богатство на него. Иако кога клубот потпишува договор со слободен играч изгледа како да не платил ништо, реалноста е сосема поинаква. Реал Мадрид не му плати …

Алаба го „ограби“ Реал Мадрид, дури и семејството на фудбалерот ќе добие бонус Read More »