15 C
Скопје

Tag : давид алаба

Спорт Фудбал

Алаба ги одби милионите на ПСЖ, сака само во Шпанија

Слободен печат
Еден од најбараните фудбалери во летниот преоден рок сигурно ќе биде Давид Алаба за кого гигантите уште сега почнаа да лицитираат. На австрискиот репрезентативец на...
Спорт Фудбал

Алаба доаѓа во Реал Мадрид како слободен играч, но не и бесплатно

Слободен печат
Давид Алаба минатиот месец и официјално соопшти дека по завршување на сезоната ќе го напушти Баерн Минхен по 13 години верност, бидејќи сака нови предизвици...
Спорт Фудбал

Што ќе биде со Рамос, капитенот на Реал мора брзо да одговори!

Слободен печат
Серхио Рамос сè уште не го продолжил договорот со Реал Мадрид, а доколку не го направи тоа до крајот на март, дефанзивецот и дефинитивно ја...
Спорт Фудбал

ПСЖ им фрли ракавица на Реал и Барселона, влезе во трката за Алаба

Слободен печат
Актуелниот фудбалер на Баерн Минхен, Давид Алаба дефинитивно ќе биде најбараниот дефанзивец во летниот преоден рок. Алаба неодамна и официјално потврди дека на крајот од...
Спорт Фудбал

Алаба потврди дека си заминува од Баерн: Сакам нови предизвици

Слободен печат
Веќе неколку месеци трае сагата на Давид Алаба околу неговата иднина, односно неизвесностите дали ќе си замине од Баерн Минхен на крајот од сезоната кога...
Спорт Фудбал

Таткото на Алаба го негира договорот со Реал, дали на повикот е невидена кражба?!

Слободен печат
Главна фудбалска вест во изминатите 13 часа е таа дека Давид Алава се договорил со Реал Мадрид и во следните четири години ќе настапува на...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид си договори фантастично засилување, Алаба четири години на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат
Давид Алаба ќе биде првото големо засилување за Реал Мадрид од наредната сезона, откако „Марка“ потврди дека „кралскиот“ клуб и австрискиот репрезентативец ги договорија деталите...
Спорт Фудбал

Реал има три желби на фудбалскиот трансфер пазар!

Слободен печат
Следните цели на Реал Мадрид се Килијан Мбапе, Едуарду Камавинга и Давид Алаба. Според „АС“, „кралевите“ посакуваат наредното лето да ги обезбедат услугите на Мбапе,...
Спорт Фудбал

Девет милиони фунти годишно, Алаба продолжува во Премиер лигата!?

Слободен печат
Австриецот е желба и на Реал Мадрид, па останува да се види дали актуелниот премиерлигашки шампион ќе биде побрз од „кралевите“ за потписот на 28-годишниот...
Спорт Фудбал

Барселона се обидела да го договори Алаба пред носот на Реал

Слободен печат
Мадридскиот весник „Марка“ пишува дека Барселона сакала да го ангажира Давид Алаба пред пред носот на Реал Мадрид, но не успеала во тоа. Причина за...