Tag : даница стојанова

Вести Култура

Шопенов валцер оп.69 бр. 1 во изведба на пијанистката проф. Даница Стојанова (ВИДЕО)

Слободен печат
Професор Даница Стојанова во телефонско јавување на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ истакна дека за уметниците изолацијата не е голем стрес, ниту нешто непознато, а...
Вести Култура

Концерт на Даница Стојанова во Рим

Слободен печат
По повод  8 септември, Денот на независноста на нашата земја, пијанистката Даница Стојанова утревечер ќе настапи во градините „Кампители“ во Рим. Настанот го организира амбасадата...