Tag : дамјан трајковски

Останатo Спорт

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат
Моментално на светската јуниорска ранг листа високо на врвот се наоѓаат тројца македонски репрезентативци за кои 2019 година беше повеќе од успешна, информираат од Македонската...
Останатo Спорт

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат
Дамјан Трајковски освои златен јуниорски медал на „Г1 Турнир“ во Словенија со три победи. Мила Релиќ се закити со бронзен јуниорски медал на „Г2 Турнир“...