Tag : цев

Останатo Спорт

Македонија домаќин на квалификациски турнир за пласман на ЕП

Слободен печат
ЦЕВ го објави календарот за квалификациите за пласман на следното Европско првенство кое што ќе се одржи во 2021 година. Натпреварите во рамките од групата...
Останатo Спорт

Македонија аплицираше за организација на Евро 2023

Слободен печат
Креирање нови планови со реални, а до неодамна незамисливи цели за сите што ја создадоа и учествуваа во реализацијата на успешната резултатска приказна годинава, информира...
Останатo Спорт

По ЕУРО 2019, нашите одбојкари ќе играат во „Златната Европска лига“!

Слободен печат
Откако ја почувствуваа сласта од настап на европските првенства, македонските одбојкарски репрезентативци наредната година првпат ќе играат и во „Златната Европска лига“. Трипати беа финалисти,...
Останатo Спорт

Одбојкарскиот „Меси“ заслужено ја доби наградата МВП! (ФОТО)

Слободен печат
Одбојкарите на Србија се шампиони на Европа, во финалето на континенталниот собир во Париз со резултат 3:1 ја совладаа Словенија. Најдобрата српска репрезентација одигра едно...
Останатo Спорт

МАЛЕРИ: Грците со три бода во осминафинале, ние со шест и „елиминирани“!

Слободен печат
Македонската репрезентација која беше дел од Ц-групата што се играше во Словенија, не успеа да ја мине групата и покрај двете победи и освоените шест...
Останатo Спорт

Денеска „навиваме“ за Турција, заслуживме осминафинале на ЕП!

Слободен печат
Кога ќе се врзат две импресивни победи на Европско првенство и осoбено кога ќе се совлада домаќинот и кандидат за висок пласман, тогаш задоволството е...
Останатo Спорт

Одбојкарите се подготвуваат за историскиот настап на ЕП (ВИДЕО)

Слободен печат
Таа форма пред ЕП досега репрезентацијата ја помина преку тренинзи, а наскоро ќе се зголеми уште повеќе нивото со одигрување на пријателските натпревари. Репрезентативците ќе...
Останатo Спорт

Ѓоргиев: Да не одиме како „туристи“ на ЕП!

Слободен печат
Избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ веќе се во Маврово, во базата каде што ќе ја продолжат европската „мисија“. Ова учество на континенталниот собир е врв...