8 C
Скопје

Tag : центри

Вести Скопје

Нови 17 пациенти се хоспитализирани во ковид центрите во Скопје, вкупно 379 лица се лекуваат

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 379 лица сомнителни и потврдени...
Вести Економија Слајдер

Ковид пандемијата го зголеми интересот за домашните туристички центри

МИА Агенција
Ковид пандемијата годинава ги натера македонските граѓани да се свртат кон домашните зимски туристички центри. Поради ограниченоста да се патува без ПЦР тест надвор од...
Вести Македонија Слајдер

Ковид капацитети во Македонија: Вкупно 984 пациенти во болнички кревет, слободни околу 320

Слободен печат
Во  изминатите 24 часа е пријавено дека во ковид-центрите низ земјава се лекуваат 598 пациенти позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот, а вкупниот број, заедно...
Вести Македонија Слајдер

МЗ: Во ковид центрите во Скопје се лекуваат 433 пациенти, утрово имало 86 слободни кревети

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 20 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 433 суспектни и потврдени лица...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Во кругот на болниците во 16 општини формираме ковид – центри

Во тек е реализацијата на поставувањето на модуларни ковид центри низ државата. Забрзано работиме на терен. Завршува монтажата во Штип и Кичево, а од денеска...
Вести Свет Слајдер

На два дена до третиот „локдаун“: Австрија ги отвори скијачките патеки

Слободен печат
Повеќе од 400 ски-патеки денеска се отворени во Австрија во пресрет на третиот „локдаун“ во земјата во борбата против ковид-19. И покрај облачното време и...
Вести Македонија

На инфективните одделенија се лекуваат 836 пациенти, слободни места има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 836 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Регион

ЕУ одобри 130 милиони евра за изградба на затворени центри за бегалци и мигранти на три грчки острови

Слободен печат
Европската Комисија позитивно одговорила и одобрила финансиска помош за Грција во висина од 130 милиони евра за изградба на три затворени и контролирани центри за...
Вести Економија

Италија попушти голем број мерки – аеродромите полни со луѓе

Слободен печат
Во Италија денеска почна третата фаза на ублажување на мерките и со неа се предвидува отворање на кино салите, театрите, концертните платформи како и летните...
Вести Економија

Владата ќе одвои 4.5 милиони евра за „зелена нафта“

Слободен печат
Поддршката за земјоделците преку доделувањето на „зелена нафта“ се зголемува од 30 на 50 отсто, а ваквата одлука не е предизборна туку истата е донесена...