Tag : целер

Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, огромен дел од успесите припишува и поради исхраната. Ѓоковиќ со години практикува вегетаријанска исхрана, неодамна откри која...
Магазин Магазин слајдер Храна

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат
Во текот на пандемијата на коронавирусот, луѓето на сите начини се обидуваат да ја зачуваат свежината на храната колку што е можно подолго за да...
Здравје Магазин

Растение кое малкумина го користат: Целер – моќен борец против голем број сериозни заболувања

Слободен Печат
Целерот е растение кое на овие простори многу малку се користи. Кога луѓето би знаеле дека оваа не толку популарна намирница во својот состав изобилува...
Здравје Магазин

Сите здравствени предности на целерот

Слободен печат
Некои од сличностите на целерот и ѓумбирот е во тоа што обата имаат против-воспалителни својства и ја намалуваат надуеноста. Во народната медицина целерот е одамна...
Здравје Магазин

Најдобри намирници кои ги чистат белите дробови од никотин

Слободен печат
Ако сте пушач, вклучете ги овие намирници и суплементи во вашето секојдневно мени, и тоа во убава доза. Кромид Најделотворна намирница за прочистување на белите...
Здравје Магазин

Најдобри намирници кои ги чистат белите дробови од никотин

Слободен печат
Пушач сте? Дури и да пушите по само неколку цигари на ден, внесете ги овие намирници во вашето секојдневно мени. Кромид Најделотворна намирница за прочистување...
Еспресо Храна

ЦАРСКА ТУРШИЈА: Рецепт за зимница со црвени ајварски пиперки

Слободен печат
Ова е рецепт за зимница позната како царска туршија, која е одлично мезе во зимските денови кои ни претстојат....
Еспресо Храна

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Со помош на овој природен сок ќе ги спречите напнатоста и мускулните спазми....
Еспресо Храна

ОМИЛЕНИОТ СОК НА НОЛЕ И ЈЕЛЕНА стана вистински хит на Инстаграм – хранлив и лесно се прави

Слободен печат
Сокот од целер е одличен извор на антиоксиданси, кои влијаат врз подобар изглед на кожата и ја спречуваат прераната појава на брчки....