• чучер сандево

Пожарникар тешко повреден додека гасел пожар кај Чучер

Тешко повреден пожарникар, кој се здобил со повредите додека учествувал во гасење пожар во општината Чучер-Сандево, е донесен вчера на Скопските клиники, информираат од МВР. „На 15.11.2021 во 09.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза” бил донесен пожарникар со тешки телесни повреди, со кои се здобил за време на …

Пожарникар тешко повреден додека гасел пожар кај Чучер Read More »