• челенџер

ИНТЕРВЈУ | Марија Николов: Имаше и тешки моменти, останавме сплотени и на крајот трудот се исплати

Женската селекција на Македонија, за кошаркарки „Под 16“ години го освои трофејот на ФИБА „Челенџер“ турнирот кој се одржуваше во Тбилиси, Грузија. Тие се нашите нови спортски хероини, предводени од селекторот Никола Златев на патот кон остварување на целта имаа четири максимални победи против Малта (91:53), Албанија (72:46), Ерменија (92:22) и Грузија (104:36). Ова е …

ИНТЕРВЈУ | Марија Николов: Имаше и тешки моменти, останавме сплотени и на крајот трудот се исплати Read More »