5 C
Скопје

Tag : Чарли Чаплин

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Ретро

Телото на мртвиот Чарли Чаплин било украдено од неговиот гроб: На Уна ѝ барале 600.000 долари за да го вратат

Слободен печат
Славниот комичар Чарли Чаплин умре на Божиќ 1977 г. на 88 години. Веста за неговата смрт растажи многу негови фанови низ целиот свет, а исто...
Магазин

Анегдота која и денес се прераскажува: Ајнштајн го пофалил славниот комичар и добил генијален одговор

Слободен печат
Познатиот научник во една прилика рекол дека Чарли Чаплин е единствената личност што сака да ја запознае, а потоа таа желба му се остварила. Алберт...
Забава Магазин Слободна ТВ

Историјата низ поинаква перспектива (1 ДЕЛ)

Слободен печат
Овие ретки фотографии покажуваат поинаква перспектива на историските настани....