15.8 C
Скопје

Tag : брифинг

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Брисел: Странски историчари да им помогнат на Скопје и Софија за спорот

Слободен печат
Треба да се поканат еминентни странски историчари во заедничката македонско-бугарска комисија за да се излезе од ќорсокакот во кој се наоѓаат двете земји околу историските прашања...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Панајотов: Демонстирањето на „хајдуклук“ е мејнстримот во Бугарија, која никому не носи нешто добро

Слободен печат
Политичката психологија во Бугарија во моментов не е спремна на ништо помалку од некој тип на садистички однос. Во таа смисла интервјуто на Заев не...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Георгиев: Договорот со Бугарија ми беше повод да пишувам за семејната драма во моето семејство

Слободен печат
Колумната е мое лично сведоштво на историско-семејни драми кои се случувале по мајчинска страна. 1942 година дедо ми е убиен од бугарската администрација, бугарскиот фашистички...
Вести Македонија Слајдер

Талат чека на договор од партиите за да закаже седница на Собранието

Љубиша Николовски
Претседателот на Собранието Талат Џафери за петок закажува брифинг за новинарите на која ќе информира за динамиката на одржување на собраниските седници. Според извори на...
Вести Свет

Трамп напушти брифинг поради пукање во близина на Белата куќа

МИА Агенција
Американскиот претседател Доналд Трамп одеднаш ја напушти конференциската сала, само неколку моменти откако почна брифингот за коронавирусот, и веднаш потоа се врати на подиумот за да им каже на...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Брифинг со Петре Шилегов за Универзална сала

Слободен печат
Проследете го во живо брифингот со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, за плановите за Универзална сала....
Вести Македонија

Дипломатски брифинг на СДСМ за справување со пандемијата и организација на предвремените избори

Слободен печат
Во просториите на СДСМ денеска заменик-претседателката на партијата, Радмила Шекеринска, членот на ИО Рената Дескоска, меѓународниот секретар на СДСМ Бојан Маричиќ и носителот на кандидатската...
Вести Свет

Мајк Помпео: Се бориме со дезинформациите што ги шират Кина, Иран и Русија

Слободен печат
Белата куќа денеска го одржа редовниот прес брифинг со координаторите на кризниот штаб задолжен за справување со ширењето на коронавирусот во САД. Поради сложената ситуација,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Утрински Брифинг

Андоновиќ: Путин со политички маневри сака да остане на власт

Слободен печат
Премиерот на Русија, Димитриј Медведев поднесе оставка и ја распушти владата само неколку часа откако претседателот Владимир Путин ги најави уставните измени кои би ја...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Интервју со Сашо Орданоски: Брифинг е прв чекор на долгиот пат до медиумскиот зенит

„Утрински брифинг“ една недела е присутен на македонскиот медиумски простор, а веќе ја бранува јавноста со концептот, со содржините, но и со гостите од најразличен профил....