• брест мешков

Барселона е последниот учесник на Ф4 во Келн

Ракометарите на Барселона очекувано обезбедија пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите кој ќе се игра во Келн. Каталонскиот тим и во двата натпревари ја оправда улогата на фаворит против Брест Мешков, а во реваншот кој се играше во Барселона славеше со убедливи 40:28. Мортенсен со седум гола беше најпрецизен кај Барселона, а одлична …

Барселона е последниот учесник на Ф4 во Келн Read More »