3 C
Скопје

Tag : брест мешков

Ракомет Спорт

Вардар со пораз ја започна новата сезона во ЛШ,„црвено-црните“ во финишот потклекнаа против Брест

Слободен печат
Ракометарите на Вардар се поразени на гостувањето кај Брест Мешков со 24:22 во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Вардарци имаа одлична...
Ракомет Спорт

Алушовски: Брест е благ фаворит, но подготвени сме да нив 

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во среда (18.45 ч.) ги започнуваат настапите во новата сезона во Лигага на шампионите со гостувањето кај стариот познаник Брест Мешков. Вардарци...
Ракомет Спорт

Познат распоредот на натпревари: Вардарци почнуваат против Скубе и Мешков Брест

Слободен печат
Европската ракометна федерација веднаш по жрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, го одреди и распоредот на натпревари. Новата сезона стартува на 16/17 септември,...
Ракомет Спорт

Вујо и Загреб пред пласман на Ф4 во СЕХА-лигата

Слободен печат
Екипата на Загреб која ја предводи поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, оствари голема победа од 21:25 на гостувањето кај Татран...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Дали ќе бидам долготрајно решение, одлучува Самсоненко!

Слободен печат
Европскиот шампион в недела во Скопје го пречекува тимот на Мешков Брест во рамките од новото коло на Лигата на шампионите. На денешната прес –...
Ракомет Спорт

СЕХА: Пекинг ги „лечи“ раните на Вардар!

Слободен печат
„Црвено-црните“ ракометари денеска од 17.15 часот ги очекува нов предизвик во СЕХА Газпром лигата, гостуваат кај дебитантот кој доаѓа од Кина, екипата на Пекинг СУ....