Tag : брест бретањ

Ракомет Спорт

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат
Денеска во својот петти натпревар од новата сезона во женската ракометна Лига на шампионите ЦСКА Москва славеше со 28:30 против Брест Бретањ. Ова е четврти...