Tag : бракови

Забава Магазин

Откриваме кои хороскопски знаци се најкомпатибилни: Еден од нив е најдобар избор за долга врска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако вашата љубовна врска „пукне“ по само неколку месеци, можеби проблем е тоа што се гледате со личност чиј хороскопски знак не е компатибилен со...
Вести Македонија

Бројот на бракови лани зголемен за 2,4 отсто, бројот на разводи изнесува 1.990

Слободен печат
Во земјава лани биле склучени 13.814 бракови, што е зголемување за 2,4 отсто во споредба со минатата година, додека бројот на разводи е зголемен за...
Вести Македонија Слајдер

Коронавирусот ги стопираше новите бракови

Горан Наумовски
Иако подрачните одделенија на Управата за водење на матичните книги работат непречено, коронавирусот е причина речиси воопшто да нема или да се откажуваат процедурите за...
Вести Свет

Путин: Додека јас сум претседател нема да се легализираат истополовите бракови

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека во земјата нема да се легализираат истополовите бракови се додека е тој на власт. – Додека јас сум...
Вести Свет

Орбан воведе мерки за склучување поголем број бракови и раѓање на повеќе деца, еве какви се резултатите

Слободен печат
Мерките на унгарската влада кои имаат за цел поттикнување на повеќе бракови и зголемување на наталитетот субвенционирани со кредити, веќе довеле до зголемување на бројот...
Вести Регион

Србија: Нови законски измени, се укинуваат браковите за деца

Слободен печат
Со најновите измени на Законот за семејство во Србија ги укинуваат браковите за деца, а кривични санкции ќе бидат изречени за родители кои ги уредуваат...
Вести Македонија

Значителен пад на разводите минатата година

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на склучените бракови во 2018 година, во споредба со претходната година е намален за 2.1 % и...