Tag : Бостон

Кошарка Спорт

Првиот заеднички настап на Леонард и Џорџ им пресуди на Бостон

Слободен печат
Кошаркарите на Лос Анџелес клиперс му го нанесоа третиот пораз на Бостон селтикс оваа сезона, откако утрово беа поуспешни со 107:104. Победникот во „Стејплс центар”...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Македонец во Бостон работи на откривање на метаболизмот на бактериите и последиците врз здравјето на човекот

МИА Агенција
Педесетгодишниот Македонец Илија Дуковски е дел од тимот научници на Бостонскиот универзитет каде што периодов се работи на создавање компјутерски модели на метаболизмот и сличните...
Магазин Технологија

„ПРЕДИЗВИКУВА КОШМАРИ“: Еден од најморничавите роботи е пуштен во ПРОДАЖБА (ВИДЕО)

Слободен печат
Го памтите ли робот-кучето чии снимки станаа вирални пред неколку години? Кучето кое може да трча, да се качува по скали и личи на смртоносните...
Вести Свет

Случаен минувач сними како гром удира во едрилица (ВИДЕО)

Слободен печат
Случаен минувач го снимил моментот како гром удира во едрилица на пристаништето во американскиот град Бостон. Во Бостон во саботата имало невреме, а за среќа...
Вести Свет

Поради пожар во внатрешноста, авион бил принуден да слета во Бостон

Слободен печат
Авион на компанијата „Вирџин Атлантик” што летал од Њујорк за Лондон, принудно слетал во Бостон поради пожар во внатрешноста на леталото. Полицијата соопшти дека екипажот...