6 C
Скопје

Tag : боровинки

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Јадете боровинки почесто, може да има огромна корист за вашето здравје

Слободен Печат
Боровинките не само што имаат добар вкус, тие се полни со многу здравствени придобивки. Всушност, тие се вид на „супер храна“ се вели во неодамнешното...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат
Различната боја на овошјето, ја одредува неговата нутритивна вредност. Токму затоа се препорачува да се јаде храна со различна боја. Според стручњаците, иако во текот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Лек за 100 болести: Боровинките се едни од најлековитите овошки

Слободен печат
Боровинките се едни од најлековитите плодови што ни ги дала природата. Малите, синовиолетови топчиња, долго време се поврзуваат со долговечноста и општата благосостојба на луѓето...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 100 милилитри масло за јадење 100 милилитри млеко 1 ванилин шеќер 200 милилитри грчки јогурт 2 банани 1 лажица...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чизкејк Торти со Лимон и Боровинки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Жена Магазин

Храна што го прави лицето сјајно и блескаво, јадете од овие намирници

Слободен печат
Она што го јадете влијае на вашето целокупно здравје, вклучувајќи го и здравјето на кожата. Па, доколку сакате да си го разубавите лицето ( а,...
Еспресо Храна

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Брзи, лесни и најважно од сe, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за...