5 C
Скопје

Tag : борна чориќ

Останатo Спорт

Ѓоковиќ со победата над Чориќ дојде до израмнување на рекордот на Сампрас

Слободен печат
Со оваа победа, Новак Ѓоковиќ си го обезбеди првото место на АТП ранг листата на крајот од годината и го израмни рекордот на Пит Сампрас....
Останатo Спорт

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат
Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман на стартот од Ролан Гарос ја потврди одличната форма која му донесе финале на Мастерсот во Рим. Шварцман во првото коло...
Останатo Спорт

Зверев со пресврт до полуфиналето на УС Опен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот тенисер Александар Зверев е првиот полуфиналист на грен слем турнирот „УС Опен“, откако во четвртфиналето го совлада Борна Чориќ од Хрватска со 3:2 во...
Останатo Спорт

Осака рутински во четвртфиналето, најдобар пласман на Чориќ на грен слем турнирите

Слободен печат
Бурниот ден на УС Опен кој помина во знакот на дисквалификациијата на Новак Ѓоковиќ, Наоми Осака во последниот дуел во женска конкуренција со 6:3,6:4 ја...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ без многу мака во осминафиналето, му препушти само седум гема на Штруф

Слободен печат
Ѓоковиќ работата ја заврши за 105 минути и во наредната рунда го очекува Шпанецот Пабло Карењо Буста. Германскиот тенисер се закани единствено во првиот сервис...
Останатo Спорт

Чориќ брутално му одговори на Кирјос: Досадно ти е, да не си пијан?

Слободен печат
Лошото момче на тенисот, Ник Кирјос, за време на пандемијата на коронавирусот, беше активен на социјалните мрежи и се замери со поголем дел од тенисерите...
Останатo Спорт

Чориќ е посилен од коронавирус, позитивен, а веќе тренира

Слободен печат
Хрватскиот тенисер Борна Чориќ кој пред четири дена беше позитивен на коронавирусот, веќе почна со тренинзи. Чориќ беше дел од „Адриа тур“ турнирот во Задар,...
Останатo Спорт

Однесувањето на Димитров под лупа, знаел дека има симптоми и затоа одбил да се ракува со Чориќ

Слободен печат
Случајот со Гругор Димитров кој одби да се тестира на ковид-19 веднаш по пристигнувањето во Задар на вториот турнир „Адриа Тур“ иако неколку дена чувствувал...
Останатo Спорт

Чориќ и уште двајца тренери од „Адриа Тур“ имаат коронавирус

Слободен печат
После Григор Димитров, тестот беше позитивен кај уште тројца тенисери од егзибицискиот турнир „Адриа Тур“. Позитивен тест имаше хрватскиот тенисер Борна Чориќ, како и тренерот...